W tym artykule chciałbym przedstawić Tobie różnice między kreatorem stron internetowych a usługą stron abonamentowych w Provendo. Podane poniżej argumenty to moje spostrzeżenia, a przede wszystkim ocenę pozostawiam potencjalnemu klientowi, gdyż on sam podejmie decyzję, jakie ma potrzeby względem strony internetowej.

Support – czyli wsparcie techniczne

Dostępne firmy oferujące kreator stron www dają Ci możliwość zbudowania własnej strony taką, jaką Ty byś chciał. Nikt nie będzie ingerował w Twoje dzieło. Pytanie, czy to dobre rozwiązanie? Sam wiesz, czego szukają użytkownicy w Twojej branży, ale pytanie, czy znasz podstawowe zasady budowy stron internetowych. W swojej usłudze ProSite chciałbym wspierać firmy, które nie chcą korzystać z gotowych kreatorów, gdyż nie mają potrzeby uczyć się od podstaw tych zasad. Dodatkowo otrzymują moje wsparcie w każdej kwestii strony internetowej.

Szablony – gotowa struktura strony

Kreator stron często narzuca wybór szablonu, zbudowanego przez dostawcę. Czy to dobry pomysł? Dla osób mało znających się na stronach to stanowcze ułatwienie natomiast dla osób, które mają wyobrażenie strony, ale nie chcą się sami angażować w tworzenie, to może być wręcz utrudnienie. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest skontaktować się ze specjalistą i znaleźć najlepsze wyjście z takich sytuacji.

Znajomość programowania HTML, CSS, JavaScript

To są podstawowe języki używane od tworzenia stron, sklepów itp. w Internecie. Jeśli chciałbyś rozpocząć tworzenie strony, to musisz znać co najmniej podstawy. Oczywiście gotowe kreatory nie wymagają znajomości tych języków i w nic działa zasada DragAndDrop. Wystarczy przeciągnąć dany element w wybrane miejsce, aby go umieścić i odpowiednio zmodyfikować. W ProSite także użyłem takiej technologii, z tą przewagą, że Ty nawet nie musisz nawet edytować treści. Wystarczy to zgłosić.

Dodatkowe możliwości

By wykorzystać swoją przewagę w znajomości pozycjonowaniu, kampanii AdWords, czy tworzeniu stron internetowych dodałem pewne dodatki, których nie widziałem w innych gotowych kreatorach. Są nimi innowacje takie jak Accelerated Mobile Pages (AMP) oraz Rich Snippets, które wpiera sam Google.

Wysoka, a może niska cena?

Gotowe rozwiązania w postaci kreatora strony internetowej z pewnością przyciągają ceną, która jest bardzo niska lub nawet darmowa. Zapytasz, jaka tu jest różnica między naszymi rozwiązaniami. Otóż prosta! Kreator stawia przede wszystkim na liczbę klientów. Takie firmy pozyskują tysiące klientów i jest to dla nich opłacalne. Natomiast w ProSite pragnę pozyskać kilkudziesięciu klientów, aby ich wspierać w pozyskiwaniu klientów, wykorzystując Internet.

Kontakt

Od samego początku jest duża różnica w sposobie kontaktu między kreatorem stron a moimi stronami abonamentowymi. Kreatory są nastawione na pełną automatyzację i możesz się skontaktować z supportem, tylko wtedy kiedy tego potrzebujesz. Natomiast w ProVendo od samego początku rozmawiasz ze mną i praktycznie tu nie ma żadnej automatyzacji. Zasada jest identyczna jak przy zbudowaniu zwykłych stron internetowych, tylko tu masz pełne wsparcie i hosting w cenie miesięcznej, a stronę otrzymujesz bez wsparcia i na własną odpowiedzialność.

Tak jak wspomniałem na początku, ocena, jaka usługa jest idealna dla Ciebie, pozostaje w Twojej intencji. Każda oferta ma swoje plusy i minusy, sam zdecydujesz, jakie masz potrzeby. Kliknij strony abonamentowe, jeśli chcesz poznać szczegółową ofertę ProVendo.